גרסת האתר רגילה גרסת האתר רגילה
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-21:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 8:00-21:00
אופרה

נישואי פיגארו

ארכיון תאריך: 6 מרץ 2024 - 10 יוני 2024

משך: שעתיים ו-50 דקות

המופע בשפה איטלקית עם כתוביות בעברית וברוסית

פנינה אופראית חביבה ומוכרת במבט אחר בביצוע זמרי הקשר הווקאלי וינה-תל אביב וכוכבים מבתי האופרה המובילים בעולם
מוסיקה מאת מוצרט;
ליברטו: לורנצו דפונטה
מנצח: דייויד ארונסון מהאופרה הממלכתית של וינה
בימוי: רוזמרי דנציגר
המקהלה הקאמרית ירושלים בהדרכת תם קרני וגיא פלץ

בתפקיד פיגרו: זמר הבריטון קיראן ריינר (קובנט גרדן; האופרה הלאומית של סקוטלנד; האופרה הלאומית של ויילס) בתפקיד סוזנה: זמרת הסופרן אמבר נורליי (האופרה של סנטה פה, ניו מכסיקו, האופרה של פאלם ביץ', פלורידה, זוכת תחרות המטרופוליטן אופרה ותחרויות בינלאומיות)
בתפקיד הרוזנת: זמרת הסופרן יבגניה דושינה (שאנז אליזה, פסטיבל האופרטה הבינלאומי במרביש, אוסטריה, בית האופרה של סולוטורן, שווייץ, בית האופרה לה מונה, בריסל)
בתפקיד הרוזן: זמר הבריטון אולג לבדייב (סמפר אופרה ב דרזדן, בית האופרה של דיסלדורף, בית האופרה של קלן, בית האופרה של אסן, תיאטרון ארמון אמנויות הבמה ע"ש המלכה סופיה בוולנסיה, ספרד, בית האופרה של וורשה, בית האופרה של קייב)
בתפקיד ברטולו: זמר הבאס סורין קוליבאן (האופרה הממלכתית בווינה; קובנט גרדן; אופרה באסטי, פריס; האופרה הממלכתית של בוואריה, מינכן)
בתפקיד מרצ'לינה: זמרת הסופרן אפרת אשכנזי (האופרה הישראלית)
בתפקיד כרובינו: זמרת המצו-סופרן מייגן ק אטס (בית האופרה של קייפטאון, פסטיבל ברגנץ, אוסטריה, האופרה הקאמרית של ווינה, האופרה החדשה של ווינה, תיאטרון דרוטנינגהולם בשטוקהולם)
בתפקיד דון בזיליו: זמר הטנור ריצ'רד רוברטס: (האופרה הלאומית של אנגליה )ENO), לונדון; האופרה הלאומית של ויילס; האופרה של קיל, גרמניה; האופרה של קאסל, גרמניה)
בתפקיד ברטולו (7.6 ו-10.6): זמר הבס מתן גנדלמן (האופרה הישראלית)
בתפקיד אנטוניו: זמר הבס בריטון קיריל אודינצוב (האופרה הישראלית)
בתפקיד דון קורציו: זמר הטנור דורון פלורנטין (האופרה הישראלית)

"נישואי פיגרו" - האופרה המוכרת והאהובה של מוצרט היא פנינת כל האופרות הקומיות. הבמאית רוזמרי דנציגר מביאה לאופרה משב רוח רענן של הצגת תיאטרון הומוריסטית לכל דבר. הדמויות מגולמות באופן אמיתי ועמוק בתוך עלילה של מצבים קומיים. הגאונות והעומק של המוזיקה של מוצרט מאפשרים לזמרי האופרה לגלם את הדמויות באופן מדויק. המחזאי בומארשה, המלחין מוצרט והליברטיסט דפונטה מצביעים על תופעת ניצול יחסי המרות של בעל השררה, או הבוס, על הכפופים לו דרך סיפור של אינטריגות קומיות. הסיפור הישן עדיין רלוונטי גם בימינו! התלבושות האלגנטיות והתפאורה המתוחכמת והמפתיעה מכניסות את הצופים לאווירה הקלילה והמבדרת של המוזיקה של מוצרט.

תפאורה:  חן אוחיון, ארט קור

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter